Farming Simulator 17 Hayvancılık Rehberi

Farming Simulator 17 Hayvancılık Nasıl Olacak Focus Home Interactive’in 25 Ekim 2016 tarihinde oyuncuların beğenisine sunmuştu Şimdi ise simülasyon oyunu Farming Simulator...

35093 10
35093 10

Farming Simulator 17 Hayvancılık Nasıl Olacak

Focus Home Interactive’in 25 Ekim 2016 tarihinde oyuncuların beğenisine sunmuştu Şimdi ise simülasyon oyunu Farming Simulator 17 için yeni bir video yayımlandı. Serinin resmi YouTube kanalı aracılığıyla yayımladığı son videoda çiftlikteki hayvanlara nasıl bakılacağını inceliyoruz. Tarım ve hayvancılığın birbirine yakın bir düzlemde gitmesi bir nebze de her ikisinin paralel olarak başarısına bağlı.

Çiftliğimizde bakımlı hayvanlarımızın olmasını istiyorsak, tarımda da bir o kadar ilerlemeliyiz. Hayvanların kışlık ve yazlık yiyeceklerini sağlamalı, yem ve saman gibi stok gıdalarını ambarlarımızda hazır bulundurmalıyız. Bu yüzden ekim, dikim, hasat gibi konularda hassas olmamız gerekiyor.

Farming Simulator 17 de Hangi hayvanlar var ve bakımları nasıl yapılıyor dediğinizi duyar gibiyim.
İşiniz sadece hayvanları satın alıp ve bir alana yerleştirmekle bitmiyor. Farming Simulator 17’nin diğer serilerde de olduğu gibi sizin hayvanları beslemeniz  ve ihtiyaçlarını gidermeniz de gerekiyor! Hayvanları sağlıklı beşleyerek onlardan elde edeceğiniz ürün ve gıdaların verimi arttırmanız sizin yararınıza olacaktır.

farming-simulator-17-domuzlar
farming-simulator-17-domuzlar

Hayvanların beslenmesin de kullanmanız gereken besin ögelerini (yem) Tarlanızda yetiştirdiğiniz mahsullerden elde edebilir özel karışımlar hazırlayarak hayvanlarınızı sağlıklı besleyip yüksek kazanç sağlaya bilirsiniz.

Farming Simulator 17 de Hangi Hayvanlar Var 

Diğer serilerde olduğu gibi inek, koyun, tavuk ve ek olarak domuz yer.almaktadır.

Farming Simulator serisinde Domuzlar ilk kez yer alıyorlar. Onların en önemli özelliği düzgün beslenmesidir, onlar öncelikle çoğaltılabilir ve kâr amaçlı satılabilir. Domuzların büyümesini üst düzeye çıkarmak için dengeli bir beslenme gerekebilir, yani Hayvancılık ta Özel karıştırılmış yemler hazırlayarak hayvanlarınızı besleyip yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

farming-simulator-17 Koyunlar
farming-simulator-17 Koyunlar

Özel Karıştırılmış Yemler

50% Yiyecek: Mısır
25% Tahıl: Buğday veya Arpa
20% Protein: Kanola veya Ayçiçek veya Soya Fasülyesi
5% Köklü Ürünler: Patates veya Şeker Pancarı

Yukarıda vermiş olduğum oranlardaki hayvan gıdalarının hepsini Karıştırma aracı ile karıştırıp Hayvanları beslediğinizde hayvanlardan %100 verimlilik artışını sağlamış olacaksınız.
Ayrıca doğrudan kasaba dükkanından dengeli domuz beslenme çantaları satın alabilirsiniz ve onları domuzlara elle verebilirsiniz. bir nevi protein olarak kullanmış olursunuz.

farming-simulator-17-inekler
farming-simulator-17-inekler

Hayvancılık ta Hayvan Taşımacılığı

Çiftliğiniz deki herhangi bir hayvanı artık taşıyabileceksiniz. Bunu yapmak için hayvan taşıma dorsesine ihtiyacınız olacak. Farming Simulator 17’de hayvanları satın aldığımızda direk ağırınıza gelmeyecekler öncelikle hayvanlar satın alındığında tıpkı gerçekte olduğu gibi yine hayvan satıcısından çiftliğe taşınmasını sağlayacaksınız. Bu özellik ile hayvancılık biraz daha canlı hale getiriliyor. Bazen yeni satın alınan hayvanları taşımak için zamanınız olmayabilir veya gerekli dorseye sahip değilsinizdir buna çözüm olarak hayvan satıcısına ücretini vererek nakliyesini onların yapmasını istiyorsunuz.
Ayrıca hayvanların ürettiği bazı ürünlerin taşınması da gerekecek. İnek sütü her gün otomatik olarak satılırken koyunların yünlerini paletle yerel iplikhaneye taşıyıp satmanız gerekiyor.

Kısacası, Çiftliğiniz deki hayvanların toplam nüfusunu artırmak ve onların çoğalmasını sağlamak için onları mutlu etmelisiniz. Ek olarak hayvanlarınızın iyi bakımı verimliliklerini ve kendi üreme oranlarını artıracak(inek sütü ve koyun yünü gibi).
İnek ve domuz sahipleri onlardan katı ve sıvı gübre üretebilecek. Bunları tarım alanlarının ilaçlanmasında kullanabileceksiniz.
Yukarıdaki istisnalar tavuklar ile geliyor! Çiftliğinizi kurduğunuzda hali hazırdan birkaç tavuğa sahip olacaksınız. Onları bakımı en kolay hayvanlardır ayrıca onlar herhangi bir şey olmadan sadece mutlu olarak yumurta çıkarabiliyorlar. Eğer onların yumurtalarından biraz para kazanmak istiyorsanız sizin o yumurtaları elle toplayarak seçebileceğiniz hanelere satmanız gerekecek.

En Çok Aranan Kelimeler:

Makaledeki Etiketler:

sohbete katıl

sohbete katıl

10 comments

 1. Mustafa      

  ineklerin temizliğini nasıl yapacağımı bir türlü bulamadım yardımcı olur musunuz ?

  1. Orhan Gökoğlu      

   İnek çiftliğindeki yuvarlak hazne içerisindeki inek gübrelerini gübre tankın içerisine doldurmanız ve tarlanızda organik gübre olarak kullanmanız sizin yararınıza olur. Aynı zamanda yuvarlak hazneyi boşaltmanız ineklerin temizliğinin bir kısmını yapmış olmanız demektir . ayrıca çiftlikte ineklerin bulunduğu kısımda eskimiş samanların da temizliğini yapmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi video olarak Web sitemize en yakın zaman da siz kullanıcılarımızın isteği üzerine yüklenecektir. İlginiz için Teşekkür ederiz.

 2. Batuhan      

  Silaj alanındaki silajı göremiyorum ve alamıyorum. Yeni bi silaj yapmak istediğim zamanda boşaltmıyor römorktan o görmediğim silaj olduğu için napmam gerekiyor lütfen yardım?!

  1. Orhan Gökoğlu      

   Sorularınızın yanıtı için gerekli video tarafımızdan web sitemize yüklenecektir takipte kalın. İlginiz için teşekkürler.

   1. batuhan      

    ne zamana yayınlarsınız oynayamıyorum bu sorun yüzünden

    1. Orhan Gökoğlu      

     Birkaç gün içerisinde video yayınlanacaktır.

  2. serhat      

   grafik veya bug gibi birşey var o nedenle slaj görünmüyor. Ama traktöre bir düzleştirici al ve her karesini düzgün bir şekilde( yere sıfır ) sür o zaman slaj ortaya çıkıyor.

 3. ahmet      

  güç besini ne ? ve çimi nasıl yapıyoruz ..

 4. ahmet      

  sılaj nasıl yapılır
  süt nasıl oluyor ve koyun yününü nasıl satacagız

 5. Orhan Gökoğlu      

  Farming Simulator 17 Hayvancılık (VİDEO)

  https://youtu.be/HObEGlw4O0E