Google Chrome Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir
Google Chrome Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir

Chrome Tarayici Virusleri Nasil Temizlenir.

Chrome Tarayici Virusleri Nasil Temizlenir. Tarayıcı virüsleri Genellikle Google chrome Tarayıcı üzerinde görülse de diğer Yandex,, Explorer, gibi birçok tarayıcılarda reklam virüsleri bulunmaktadır.

Google Chrome’da her sitede çıkan reklamları kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızda bulunan istenmeyen yazılımı tespit etmelisiniz.

Son dönemde istenmeyen reklam yazılımlarında oldukça fazla bir artış söz konusu. Pop-up pencereler ile kullanıcıya Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılar ile internette gezinirken reklamlar göstererek yaratıcılarına para kazandırmak reklam virüslerinin ana amacı. Ayrıca bu tür istenmeyen reklam yazılımları, reklam virüsleri bilgisayarlar için ciddi güvenlik tehdidi oluşturmakta.

REKLAM VİRÜSÜ TEMİZLEME

Adım 1: Reklam Virüsü ile ilişkili yazılımın kaldırılması

Reklam Virüsü Temizleme işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

Programlar ve Özellikler’i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası’nı, Programlar’ı ve ardından Programlar ve Özellikler’i tıklayın.

Yüklü programlar arasında Google Chrome‘da reklamlar çıkmasına sebep olan programlar şunlardan biri olabilir:
Spigot Toolbar – Spigot Inc, widgi-toolbar, Relopix
LyricsSay-1, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, BetterSurf, LyricsGet, PassShow, LyricsBuddy-1, AlLyrics, ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1,Feven 1.8, Websteroids, ScorpionSaver, HD-Plus 3.5, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics,
HD-Plus, Browse2Save, WebCake 3.00, DownloadTerms 1.0, LyricsBuddy-1, TidyNetwork.com,ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1, SimpleLyrics

Sizin bilgisayarınızda bunlardan birisi varsa kaldırın. Sizin bilgisayarınızdaki reklamlar çıkartan yazılım farklı ada sahip olabilir. Şüphelendiğiniz ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırabilirsiniz

Ayrıca Potansiyel İstenmeyen yazılımların kaldırılmasında Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? yazılımı oldukça başarılıdır. Mutlaka bilgisayarınıza Emsisoft Anti-Malware yazılımını kurun ve çalıştırın. Emsisoft Anti-Malware Chrome Reklam Virüsü ve benzeri tarayıcı korsanlarına karşı etkili bir virüs temizleme programıdır. Ayrıca Önermek istediğim programlardan bazıları  adwcleaner

Chrome Tarayici Virusleri Nasil Temizlenir.
Chrome Tarayici Virusleri Nasil Temizlenir.

Bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

Öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows’u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
Yukarıdaki yazılımlar ücretsiz ve %100 güvenilir yazılımlardır.