Bitcoin Bankası Açıldı.

Bitcoin Bankası Açıldı

Elektronik para birimi olan Bitcoin, günümüzde pek çok ülkenin para biriminden daha değerli konumda. Dijital alemde alım-satım işlemlerinde kullanılan ve kullanıcı sayısı, yatırımcısı her geçen gün artan Bitcoin’in kullanımına ülkemizden engel gelmişti. Fakat bu engel olumlu ve olumsuz düşünceleri yanında getirdi. Kimileri bitcoinin anonim olasından hiçbir kaydı olmamasından dolayı ve Özellikle ‘deep web’in para birimi’ olarak anılması olumsuz düşüncelere sebebiyet veriyor.

Ülkemiz dışında bitcoin’e yönelik adımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunun en yeni örneği olarak karşımıza çıkan, dünyanın ilk bitcoin bankası oldu.

Avusturya’nın başkenti olan Viyana, artık resmi olarak insanların güvenli ve çok daha rahat bir şekilde bitcoin alıp satmaları amacıyla kurulmuş ve bitcoin ile alışveriş mağazalarından Bitcoin ile harcama yapma seçeneğinin destek kapılarını emin adımlarla açmış bulunmakta. Ayrıca dünyanın ilk bitcoin bankasına ev sahipliği yapıyor.

Oldukça basit bir şekilde ‘Bitcoin-Bank‘ olarak adlandırılan bankanın yönetiminden Bit Trust adlı yerel bir firma sorumlu. Bankanın ATM makineleri, bitcoin için euro kabul etmekte. Ayrıca müşteriler, bitcoin ve sanal alışveriş konusunda bankadan istedikleri bilgileri edine bilmekteler.

Elektronik para birimi olan Bitcoin, günümüzde pek çok ülkenin para biriminden daha değerli konumda.
Bitcoin Bankası Açıldı.

Banka ve bitcoin ile ilgili açıklamalar yapan Bit Trust Müdürü Magdalena Isbrandt, “daha hızlı ve herhangi bir aracı olmadığı için dijital para birimleri ile yapılan işlemler, normal banka işlemlerine göre daha tercih edilir durumdalar” ifadelerini kullanmış.

Günümüzdeki bankalar arasındaki fark nelerdir.

Günümüzdeki bankalardan Ohaa pes artık dedirten ücretler, kesintiler hatta ne olduğunu bilmediğimiz giderlerden ,kullanımlardan bile bizleri sömüren bankalardan çok avantajlı bir banka. Neden mi? Çünkü yıllık üyelik ücreti yok, Kart aidatı yok, Aktivasyon ücreti yok ve birçok şey Bitcoin-Bank ile birlikte dünyada ilk olma yolun da. Günümüzdeki bankalar arasındaki bir diğer fak ise sanal adresler, herhangi bir yere kayıtlı olmadığından yaptığınız bütün işlemler anonim şekilde gözüküyor. Bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Bitcoin Avusturya ekibinden Andreas Petersson, şu ifadeleri kullanmış:

“Anonimlik, dijital para birimini kullanmanın sunduğu en büyük avantaj. Online alışverişlerde bitcoin kullanırsam ne satıcı, ne de işlemi yapmamı sağlayan aracı sistem benim kredi kartı numarama erişemiyor. Bu da bana iyi bir gizlilik derecesi sunuyor. Bilgisayar oyunları gibi tamamen dijital ürünler için para ödüyorsam, sadece bir oyun için tüm özel verilerimi teslim etmektense bitcoin ile daha güvende hissedeceğim şekilde ödeme yapmayı tercih ederim.”

Elektronik para birimi olan Bitcoin, günümüzde pek çok ülkenin para biriminden daha değerli konumda.
Bitcoin Bankası Açıldı.

Bitcoin Bankası Açıldı Bitcoin Nasıl Alınır?

Bir bitcoin almak için 27 ila 34 arasında harf ve sayıdan oluşan, dijital bir adrese sahip olmanız gerekiyor. Bir nevi sanal posta kutusu gibi işlev gören bu harf ve sayı dizisi, kriptolu koruma sistemi üst düzey bir koruma sitemi de sunuyor. Kısacası E-cüzdan olarak düşüne bilirsiniz Bitcoinler güvenli denilecek sanal cüzdanlarda saklanmakta.

Geçtiğimiz yıl en iyi performans gösteren para birimi olan Bitcoin, bu yıl içinde de değerini ciddi oranlarda katlayacak gibi gözüküyor. Yatırımcıların ilgi odağı olacak ve büyük yatırımların ardı arkası kesilmeyecek diye düşünüyoruz. Bitcoin Bankası Açıldı ama sizce yanında neleri getirebilir?

Bitcoin Bankası Açıldı
Bitcoin Bankası Açıldı