Tren Raylarında Telefon Şarj
Tren Raylarında Telefon Şarj

Tren Raylarında Telefon Şarj Edebilirsiniz. İnternet dünyası Gün geçtikçe insanların ilginç buluşlarına şahit oluyoruz. Ukraynalı iki YouTuber tren raylarında telefon şarj edebileceklerini düşündüler ve bunun mümkün olduğunu keşfettiler. demir yolunda tren rayları üzerinden elde ettikleri elektrik ile cep telefonu şarj ettiler.

Raylar trenlerin yerini veya potansiyel blokajları keşfetmek için devamlı olarak belirli bir elektrik yükü taşıyor. Gerekli sistem kurulduğunda bu değişken elektrik akışı telefonları şarj etmek için kullanılabiliyor. Bu enteresan keşif Pavel Pavlov ve Aleksandr Kryukov‘un hazırladığı video ile gün yüzüne çıktı. İkili önce kurdukları basit bir sistemle raylarda gerçekten elektrik akışı olduğunu keşfediyor. Ardından eski model, ekranı kırılmış bir Nokia telefonu şarj etmeye başlıyor. Bunun cihazlarını devamlı şarj edemeyen kişiler için kolaylık sağlayabileceğini iddia ediyorlar.

Ray da Telefon Şarjı
Ray da Telefon Şarjı

Ancak raylardaki değişken elektrik akışının telefona zarar verebileceği göz ardı ediliyor. Üstelik bu kadar düşük voltajla şarj işlemi oldukça uzun sürüyor. Bu süreyi rayların etrafında geçirmek pek de cazip bir tercih değil. Kullanıcıların bu yöntem yerine bir powerbank (harici pil) taşıması çok daha akla yatkın.

NOT// Sakın Siz Denemeyiniz Telefonunuz Zarar Görebilir.

Tren Raylarında Telefon Şarj Edebilirsiniz

 

En Çok Aranan Kelimeler: