Vodafone-Cep-Cüzdan
Vodafone-Cep-Cüzdan

Vodafone Cep Cüzdan. Yakın alan iletişimi NFC teknolojisinin hem telefonlarda hem de mağazalarda yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte mobil ödeme sistemi de ülkemizde yavaş yavaş yerini almaya başladı. Vodafone’un Cep Cüzdan uygulaması da mobil ödeme sistemlerinin en pratik yollardan biri. Vodafone’un Visa iş birliğiyle NFC teknolojisini entegre ettiği mobil ödeme uygulaması Vodafone Cep Cüzdan, kullanıcılara mobil temassız ödeme deneyimi sunuyor.

Vodafone’dan yeni mobil ödeme sistemi Cep Cüzdan Telefonunda NFC desteği bulunan Vodafone kullanıcıları, Cep Cüzdan mobil uygulamasını cihazlarına yükleyerek, 50 TL’nin altındaki alışverişlerde şifre girmeden telefonlarını temassız POS cihazlarına yaklaştırarak ödemelerini kolayca tamamlayabiliyor. 50 TL’nin üzerindeki alışverişler için ise dört haneli Cep Nakit Kart şifresi girilerek ödemeler güvence altına alınıyor.

Vodafone abonelerinin NFC teknolojisinden faydalanabilmek için Vodafone bayiine gidip içinde Cep Nakit Kart gömülü olan NFC uyumlu SIM kartlardan alması gerekiyor. SIM kartın NFC destekli telefona takılmasından sonra bayi tarafından Cep Nakit Kart aktivasyonu yapılıyor. 23 Eylül’e kadar yapılacak Cep Nakit Kart aktivasyonlar da kullanıcılara otomatik olarak 5 TL yüklenecek. Böylece, ilk alışverişlerinin 5 TL’si Vodafone’dan kullanıcılara hediye edilecek.