Farming Simulator 17 Hayvancılık Nasıl Olacak

Focus Home Interactive’in 25 Ekim 2016 tarihinde oyuncuların beğenisine sunmuştu Şimdi ise simülasyon oyunu Farming Simulator 17 için yeni bir video yayımlandı. Serinin resmi YouTube kanalı aracılığıyla yayımladığı son videoda çiftlikteki hayvanlara nasıl bakılacağını inceliyoruz. Tarım ve hayvancılığın birbirine yakın bir düzlemde gitmesi bir nebze de her ikisinin paralel olarak başarısına bağlı.

Çiftliğimizde bakımlı hayvanlarımızın olmasını istiyorsak, tarımda da bir o kadar ilerlemeliyiz. Hayvanların kışlık ve yazlık yiyeceklerini sağlamalı, yem ve saman gibi stok gıdalarını ambarlarımızda hazır bulundurmalıyız. Bu yüzden ekim, dikim, hasat gibi konularda hassas olmamız gerekiyor.

Farming Simulator 17 de Hangi hayvanlar var ve bakımları nasıl yapılıyor dediğinizi duyar gibiyim.
İşiniz sadece hayvanları satın alıp ve bir alana yerleştirmekle bitmiyor. Farming Simulator 17’nin diğer serilerde de olduğu gibi sizin hayvanları beslemeniz  ve ihtiyaçlarını gidermeniz de gerekiyor! Hayvanları sağlıklı beşleyerek onlardan elde edeceğiniz ürün ve gıdaların verimi arttırmanız sizin yararınıza olacaktır.

farming-simulator-17-domuzlar
farming-simulator-17-domuzlar

Hayvanların beslenmesin de kullanmanız gereken besin ögelerini (yem) Tarlanızda yetiştirdiğiniz mahsullerden elde edebilir özel karışımlar hazırlayarak hayvanlarınızı sağlıklı besleyip yüksek kazanç sağlaya bilirsiniz.

Farming Simulator 17 de Hangi Hayvanlar Var 

Diğer serilerde olduğu gibi inek, koyun, tavuk ve ek olarak domuz yer.almaktadır.

Farming Simulator serisinde Domuzlar ilk kez yer alıyorlar. Onların en önemli özelliği düzgün beslenmesidir, onlar öncelikle çoğaltılabilir ve kâr amaçlı satılabilir. Domuzların büyümesini üst düzeye çıkarmak için dengeli bir beslenme gerekebilir, yani Hayvancılık ta Özel karıştırılmış yemler hazırlayarak hayvanlarınızı besleyip yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

farming-simulator-17 Koyunlar
farming-simulator-17 Koyunlar

Özel Karıştırılmış Yemler

50% Yiyecek: Mısır
25% Tahıl: Buğday veya Arpa
20% Protein: Kanola veya Ayçiçek veya Soya Fasülyesi
5% Köklü Ürünler: Patates veya Şeker Pancarı

Yukarıda vermiş olduğum oranlardaki hayvan gıdalarının hepsini Karıştırma aracı ile karıştırıp Hayvanları beslediğinizde hayvanlardan %100 verimlilik artışını sağlamış olacaksınız.
Ayrıca doğrudan kasaba dükkanından dengeli domuz beslenme çantaları satın alabilirsiniz ve onları domuzlara elle verebilirsiniz. bir nevi protein olarak kullanmış olursunuz.

farming-simulator-17-inekler
farming-simulator-17-inekler

Hayvancılık ta Hayvan Taşımacılığı

Çiftliğiniz deki herhangi bir hayvanı artık taşıyabileceksiniz. Bunu yapmak için hayvan taşıma dorsesine ihtiyacınız olacak. Farming Simulator 17’de hayvanları satın aldığımızda direk ağırınıza gelmeyecekler öncelikle hayvanlar satın alındığında tıpkı gerçekte olduğu gibi yine hayvan satıcısından çiftliğe taşınmasını sağlayacaksınız. Bu özellik ile hayvancılık biraz daha canlı hale getiriliyor. Bazen yeni satın alınan hayvanları taşımak için zamanınız olmayabilir veya gerekli dorseye sahip değilsinizdir buna çözüm olarak hayvan satıcısına ücretini vererek nakliyesini onların yapmasını istiyorsunuz.
Ayrıca hayvanların ürettiği bazı ürünlerin taşınması da gerekecek. İnek sütü her gün otomatik olarak satılırken koyunların yünlerini paletle yerel iplikhaneye taşıyıp satmanız gerekiyor.

Kısacası, Çiftliğiniz deki hayvanların toplam nüfusunu artırmak ve onların çoğalmasını sağlamak için onları mutlu etmelisiniz. Ek olarak hayvanlarınızın iyi bakımı verimliliklerini ve kendi üreme oranlarını artıracak(inek sütü ve koyun yünü gibi).
İnek ve domuz sahipleri onlardan katı ve sıvı gübre üretebilecek. Bunları tarım alanlarının ilaçlanmasında kullanabileceksiniz.
Yukarıdaki istisnalar tavuklar ile geliyor! Çiftliğinizi kurduğunuzda hali hazırdan birkaç tavuğa sahip olacaksınız. Onları bakımı en kolay hayvanlardır ayrıca onlar herhangi bir şey olmadan sadece mutlu olarak yumurta çıkarabiliyorlar. Eğer onların yumurtalarından biraz para kazanmak istiyorsanız sizin o yumurtaları elle toplayarak seçebileceğiniz hanelere satmanız gerekecek.

En Çok Aranan Kelimeler:

10 YORUMLAR

    • İnek çiftliğindeki yuvarlak hazne içerisindeki inek gübrelerini gübre tankın içerisine doldurmanız ve tarlanızda organik gübre olarak kullanmanız sizin yararınıza olur. Aynı zamanda yuvarlak hazneyi boşaltmanız ineklerin temizliğinin bir kısmını yapmış olmanız demektir . ayrıca çiftlikte ineklerin bulunduğu kısımda eskimiş samanların da temizliğini yapmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi video olarak Web sitemize en yakın zaman da siz kullanıcılarımızın isteği üzerine yüklenecektir. İlginiz için Teşekkür ederiz.