PUBG Mobile En İyi Ayarlar İNCE AYAR

PUBG Mobile En İyi Ayarlar İNCE AYAR

Günümüzün en hızlı ilerleyen ve oyuncu kitlesini sür’atle arttıran Pubg Mobile, Neredeyse hayatımızın her anında sürekli Pubg oyunu oynayanlardanız.
Normal PC versiyonuna göre çok daha seri ve birçok kolaylaştırma ile daha cazip hal almış durumda ve oyuncuların oyun içerisinde gereksiz bekleme sürelerinin kısmi olarak olmaması harika birşey olarak görülüyor,
pubge mobile de bazı prpblemlerle karşılaşan arkadaşlarımızda var biliyorum en önemli olan konulardan birisi sunuculardan kaynaklanan kasma, Gecikme problemi.
Öncelikle bu yazımızda sizlere en iyi oyunculardan özetlediğimiz PUBG Mobile En İyi Ayarlar İNCE AYAR başlıkta belirtiğimiz gibi En İyi ayarları, kişiselleştirme ve grafiklerde sizi oyun oynana zevkinizden mahrum eden unsurları ortada kaldırıyoruz.

PUBG Mobile Grafik Ayarları

Yazımızın başlangıcında da bahsettiğimiz gibi PUBG Mobile, mobil bir oyun olmanın ötesinde gerçekçi grafiklerle bir bilgisayar oyunu gibi tasarlanmış. Bu yüzden telefonda oyunu oynamak aşırı ısınma, kasma ve donmalara sebep oluyor. PUBG grafik ayarlarında yapılan en büyük yanlış da grafiklerin dengeli, HD, HDR veya Ultra HD kullanılmasıdır. Bu ayarı Akıcı yapıp, kare hızını aşırıya almak FPS’yi yükseltip, görüntü kalitesini bir nebze düşürecektir.

PUBG Mobile En İyi Ayarlar İNCE AYAR

Bu kalite açığını da stildeki renki seçeneği ile kapatmak mümkün olacak. Bu sayede düşmanı daha belirgin bir şekilde görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde grafik için kullandığım optimize ayarlar yer almaktadır.

PUBG Mobile Genel Ayarlar

Aslında kontrollerin bir çoğunu da barındıran, gerçekten önemli ayarların bulunduğu bölüme geçtik. Bu bölümde varsayılan ayarlarla pek oynamadan bir kaç özellik daha aktif edelim.

İlk olarak, çoğunuz görmüştür; taşın, duvarın, ağacın arkasından sadece kafasını çıkararak atış yapan düşmanları… Bunu yapabilmek için Dikiz&Ateş seçeneğini etkinleştirmemiz gerekmektedir.

PUBG Mobile En İyi Ayarlar İNCE AYAR

Böylece bir nesnenin arkasından komple vücudunuzu çıkarmadan(sadece kafa kısmınız çıkıyor ki hedef alınması gerçekten çok zor oluyor) nişan alıp ateş edebilirsiniz. Bu oyundaki profesyonelleşmenin adımlarındandır diye düşünüyorum. Bunu düzgün kullanabildiğiniz taktirde çok rahatlıkla siper aldığınız yerden nişan alabilir, öldürülme ihtimalinizi %50’den fazla azaltabilirsiniz.

Bir diğer önemli ayarlama ise Kurmalı Tüfek ve Arbalet Atış Modları. Bu ayar sayesinde Kar98k, M24, win94 gibi atış sonrası kurmanız gereken silahlar ile atış yapmak için mermi simgesine dokunduğunuzda otomatik olarak sağ tuş yapar ve varsa dürbünümüzü açar. Mobil oyunun, oyunculara tanımış olduğu en büyük kıyaklardan biri olarak bunu görüyorum. Düşmanı gördüğünüz anda tek tuşla dürbünü açar ve atışa hazır hale gelirsiniz. Atış simgesinden elinizi çektiğiniz anda mermi namludan çıkar… Bu da demek oluyor ki tek tuşla dürbün aç, atışa hazır hale gel ve salla gitsin… Bu arada ateş yapmaktan vazgeçerseniz ikinci ateş butonu üzerinde beliren ateşi kese dokunabilir, atışı iptal edebilirsiniz.

Pompalı Atış Modu yukarıdaki ayardan pek farklı değil. Kullanmanız fayda sağlayacaktır. Bunun yanında göreceli olarak kullanabileceğiniz eğildiğiniz anda dürbünü açmanızı sağlayacak ayarı da etkinleştirebilir siniz.
PUBG Mobile Kontrol Ayarları

Ben varsayılan olarak gelen en soldaki 1 numaralı ayarları kullanıyorum. Ateş butonlarını büyük tutup, saydamlaştırıyoruz. Bu şekilde ani reflekslerle oynarken butonun yerini kaçırmıyor, normal zamanlarda da saydam olduğundan gözümün o tarafa kaymasını engelliyor, ekrana daha çok odaklanıyorum.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları